Czym Jest Ubezpieczenie NNW?

Czym Jest Ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), jest dobrowolnym zabezpieczeniem zawieranym na 12 miesięcy lub krócej. 

Dlaczego warto mieć Ubezpieczenie NNW?

W przypadku wypadku samochodowego, gdzie my jesteśmy sprawdzą, Ubezpieczenie OC pokryje wszelkie koszty związane z uszkodzeniem pojazdu oraz zdrowia drugiego kierowcy. Niestety, nie otrzymasz wsparcia  w przypadku gdy coś złego stanie się Tobie.

Polisa stanowi “poduszkę ochronną” w razie wypadków. Może pokryć zarówno koszty leczenia ale także sprzętu medycznego, który będzie nam potrzebny aby wrócić do zdrowia. 

Czy ubezpieczenie chroni nas tylko w przypadku wypadku samochodowego? 

Nie zawsze, jest uzależnione od tego jakie NNW posiadamy. Jeśli posiadamy tylko w Ubezpieczeniu Samochodu to prawdopodobnie  będzie dotyczyło wypadków samochodowych. Natomiast zawierana oddzielnie polisa, będzie chroniła Cię w każdym przypadku, np. przy ubezpieczeniu turystycznym będzie zabezpieczeniem na okres wyjazdu, ubezpieczenie dziecka NNW chroni go zarówno w szkole jak i poza nią, na terenie Polski i zagranicą. 

Od czego zależy cena ubezpieczenia?

Na cenę końcową polisy ma znaczenie kilka czynników. Pierwszym z nich jest grupa do której należysz:

  • Dzieci i młodzież
  • Dorośli wykonujące lekkie prace (praca za biurkiem), niepracujący
  • Dorośli wykonujący prace fizyczne lub podwyższonego ryzyka, a także sportowcy 

Im wyższa Sumę Ubezpieczenia – tym większe będziemy mieli wypłacane świadczenie np. Suma Ubezpieczenia 20 000 PLN za 1% uszczerbku dostaniemy 200 PLN, przy 50 000 za 1% dostaniemy 500 PLN. Różnica składek nie będzie odczuwalna, ale przy wypadku docenisz większe świadczenie. 

Podsumowując –  ubezpieczenie NNW jest dobrowolne, jednak warto mieć albo nawet sprawdzić czy posiadane przez nas rozwiązanie jest wystarczające. Zawsze można dokupić ubezpieczenie, ponieważ nie mamy tutaj ograniczeń ze względu na ilość posiadanych polis, w przypadku szkody, każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe rozpatruje je osobno. 

Jeśli zainteresowałem Cię  tematem i chciałbyś sprawdzić czy Twoje rozwiązania są dobre lub dopasować polisę pod Twoje potrzeby –  skontaktuj się.

Kontakt

Powrót do aktualności