Miałeś stłuczkę samochodową i jesteś poszkodowanym? Co należy zrobić?

Miałeś stłuczkę samochodową i jesteś poszkodowanym? Co należy zrobić?

Jeśli stałeś się poszkodowanym w wypadku samochodowym, niezależnie od tego, czy byłeś kierowcą, pasażerem czy pieszym, ważne jest, aby wiedzieć, co należy zrobić. Poniżej znajduje się kilka kroków, które powinieneś podjąć, jeśli doznałeś obrażeń lub uszkodzenia swojego samochodu.

  1. Ubezpieczenie: Niezwłocznie po wypadku powiadom swojego ubezpieczyciela. Przedstaw im wszystkie szczegóły wypadku i uzyskaj informacje na temat tego, co dalej należy zrobić.
  2. Dokumentacja: Zapisz numery rejestracyjne obu samochodów, nazwiska i adresy kierowców, numery ubezpieczeń oraz nazwy i numery polis. Jeśli jest to możliwe, zrób zdjęcia miejsca wypadku i uszkodzeń samochodów.
  3. Świadkowie: Jeśli byli świadkowie wypadku, zapisz ich nazwiska i numery telefonów.
  4. Lekarz: Jeśli doznałeś obrażeń, niezwłocznie udaj się do lekarza. Skonsultuj się z lekarzem, nawet jeśli nie czujesz bólu, ponieważ obrażenia mogą pojawić się później.
  5. Prawnik: Jeśli masz poważne obrażenia lub jesteś zaniepokojony kosztami naprawy swojego samochodu, rozważ skonsultowanie się z prawnikiem specjalizującym się w sprawach wypadków samochodowych.

Pamiętaj, że w przypadku wypadku samochodowego niezwykle ważne jest, aby podejmować odpowiednie kroki. Skonsultować się z odpowiednimi specjalistami, aby uzyskać jak najlepszą ochronę i rekompensatę za swoje obrażenia i uszkodzenia.

Kiedy zgłosić szkodę?

Zgodnie z art. 819 § 1 kodeksu cywilnego, mamy 3 lata na zgłoszenie likwidacji szkody towarzystwu ubezpieczeniowemu sprawcy , w przypadku szkody na osobie, która jest wynikiem przestępstwa, ten termin jest wydłużony aż do 20 lat. Jednak uważam, że szkodę należy zgłosić jak najszybciej. Szkody mają tendencje do zwiększania się z upływem czasu. Lepiej więc naprawić pojazd zanim ten po kolizyjny defekt przyczyni się do poważniejszej awarii lub – co gorsza – kolejnej stłuczki.

Jeśli potrzebujesz pomocy lub szukasz dodatkowych rozwiązań finansowych zapraszam do kontaktu.

KONTAKT

Powrót do aktualności